Vi söker allmänpsykiatriker till läkarbemanningsuppdrag i Dalarna

Letar du efter ett givande och utvecklande jobb med varierande arbetsuppgifter? Denna verksamhet söker nu fler kollegor.

Patientgruppen består av barn och ungdomar 0-18 år med behov av psykiatrisk specialistvård ex psykoser, svåra depressioner, manier, personlighetsstörningar, ångesttillstånd m.m.

Dom söker dig som har erfarenhet av liknande arbete sen tidigare.

Vad innebär det att ta bemanningsjobb som allmänpsykiatriker

Trivs du med att arbeta som allmänpsykiatriker men är på jakt efter en flexiblare vardag? Då kan en konsultanställning hos Agila vara precis det du är ute efter. Vi får ständigt in spännande uppdrag för läkare som efterfrågar din kompetens. Hos oss bestämmer du själv hur mycket du vill arbeta och om du vill arbeta för en kommunal, regional eller privat aktör. Samtidigt tar vi hand om all administration för att du så smidigt som möjligt ska kunna påbörja ditt nya uppdrag.

Dalarna en spännande plats för läkarjobb

Om Agila

Vi på Agila har en filosofi att du som konsult ska kunna fokusera på ditt jobb och inte lägga onödig tid på administration. Vi var trötta på organisationer som bara lovade utan att leverera. Agila grundades 2008 med tanken att bli ett bemanningsföretag som levererar mer än de andra. Du ska göra vad du är bäst på – så gör vi vad vi är bäst på.

Tveka inte att höra av dig till mig om du har några frågor eller funderingar. Till detta uppdrag har vi löpande intervjuer och uppdraget tillsätts när vi funnit rätt kandidat.

Marie Stridh
Marie Stridh / Konsultansvarig
Dalarna
Faktaruta
Uppdragsgivare
Wnxl lixatpef, Pcmq- mmp bluyvresmtnywvsv (bc)
Tidsperiod
23-35
Efterfrågad kompetens
Barn- och ungdomspsykiatri eller Psykiatri - allmän
Informationen uppdaterades
Möjlighet till jourer?
Ja
Anställningsform
Visstidsanställning
Adress
Tpyb Itlkssrt fbbbd Eobk
Region/kommun
Dalarna/Cltc
Ungefärlig restid
Logga in
Gå tillbaka