Agila söker sjuksköterska till sjuksköterskebemanningsuppdrag

Söker du ett stimulerande och utvecklande uppdrag? Sjukhuset är i behov av en till medarbetare för att stärka upp verksamheten. Du blir en del av ett kompetent och engagerat team som arbetar tillsammans för att erbjuda en god vård till alla patienter. Du kan förvänta dig ett spännande och utvecklande arbete i varierande tempo.

Här utreder och behandlar vi bland annat blödningsrubbningar, urininkontinens, infertilitet och framfall. De har också abortrådgivning, där patienter får träffar läkare och barnmorska.

Till detta uppdrag söker vi dig gärna med tidigare erfarenheter av arbete med inom kvinnosjukvård.

Att ta uppdrag som sjuksköterska via Agila

Är du på jakt efter en flexiblare vardag? Då är Agila det perfekta alternativet till en traditionell anställning. Vi får ständigt in nya spännande uppdrag som efterfrågar dig som är sjuksköterska. Har du ingen tidigare erfarenhet av att arbeta genom bemanningsföretag är detta inget hinder. Vi arbetar med konsulter från alla olika slags bakgrunder. För att göra det så enkelt som möjligt för dig att komma igång med ditt första uppdrag, tar vi hand om det administrativa och bistår med resor samt boende om behovet finns. Hör av dig till oss redan idag så berättar vi mer om hur det är att arbeta som sjuksköterska hos oss.

Varför sjuksköterskejobb i Östergötland?

Om Agila

Agila är ett bemanningsföretag som funnits sedan 2008. Vårt fokus är vård, omsorg och skola. Kundkretsen av vårdgivare sträcker sig genom hela Sverige och Norge. Vi strävar efter att vara en god samarbetspartner och vill att kunder och konsulter ska känna sig trygga. Om du arbetar som sjuksköterska på Agila får du en personlig kontaktperson som finns med dig före, under och efter ditt uppdrag.

Tveka inte att höra av dig till mig om du har några frågor eller funderingar. Till detta uppdrag har vi löpande intervjuer och uppdraget tillsätts när vi funnit rätt kandidat.

Louise von Schantz
Louise von Schantz / Konsultansvarig
Östergötland
Faktaruta
Uppdragsgivare
Bwtiångmc hbmvwguvsgwmcvhkhwr, Qqixhnyeebhaex
Tidsperiod
25-35
Efterfrågad kompetens
Barnmorska, Kirurgi eller Leg
Informationen uppdaterades
Möjlighet till jourer?
Nej
Anställningsform
Visstidsanställning
Adress
Gwrxmrurektqvdabyvxgf fhghb Pcjbæavgx
Region/kommun
Östergötland/Uylgæcddi
Ungefärlig restid
Logga in
Gå tillbaka